Yeni bir klima olsun önce AC yedek soru sormak

Klimanizin yerine genellikle bir zorunluluk olarak kabul edilir olsa da, büyük bir masraf olabilir. Yeni bir klima gerekir diye, olsa da, rahatça göze daha fazla ödemek zorunda gerektigi anlamina gelmez. Bir AC yedek satin alma gerçeklestirmeden önce sormak için birkaç soru düsünün.

Sistem yukari hareket basladiginda, büyük olasilikla bir servis çagrisi için yerel bir onarim sirketi arayacak. Bir çalisan sorunu tanimlamak ve gidermek girisimi için bazi araçlar ile evinize gelmelidir. Bir onarim çalismaz açiktir, çalisanin olasilikla tam AC yedek önerecektir. Bu noktada, ilk soru muhtemelen mal olacak ne kadar olmalidir. Bu boyut ve tercih ettiginiz herhangi bir özel özellikler de dahil olmak, neye ihtiyaciniz bagli olarak farklilik gibi birçok sirket, bir fiyat araligi sunmalidir.

Bir kez fiyat ögrenmek, ödeme seçenekleri sormalidir. Çogu sirket sadece nakit ve kredi veya banka karti kabul eder. Ancak, hatta her ay ac yerine üzerinde biraz ödeme böylece kendi kredi hatti sunarken bazi, çek almak. Bu ayni anda tüm maliyeti göze alamaz eger yararli olabilir, ancak faiz orani çirkin olmadigindan emin olun olabilir.

Sirket beklenenden daha yüksek, ya da sadece düz AC yedek göze alamaz gibi görünen bir fiyat tirnak ise, ikinci bir görüs için baska bir is sormalisiniz. Çalisanlarin bir öneri vererek dürüst ve kapsamli iseniz ikinci bir görüs veren sirket is kazaniyor yerine sona erebilir bu genellikle, ücretsiz olarak verilir. Eger ikinci bir görüs almak, size klima sadece hizli bir düzeltme ihtiyaci, ya da en azindan degistirilmesi zorunda degildir bulabilirsiniz. Bunu aslinda degistirilmesi gerekiyor mu oldugunu fark ederseniz, en azindan orijinal is teklif çok daha düsük bir fiyat teklifi alabilirsiniz. Her iki sekilde de, baska bir görüs için farkli bir uzman sormak için zaman ayirmaya deger.

Eger yeni bir sistem satin almaya karar verdiginizde, eviniz için en uygun olani seçerek yardim istemek gerekir. Bu tür enerji verimliligi gibi, var, ve daha sonra bu sektörde bir profesyonel tarafindan sunulan önerileri dinlemek gerekir herhangi bir özellikleri açiklanmistir. Çift size önerilen marka ve türleri hakkinda yorumlar bakarak kontrol edebilirsiniz. Eger gerçekten paranin karsiligini almak, böylece bu sizin eviniz için en iyi ekipman seçmek için izin verebilir.

Bu sorulari sormak bütçenizi asmadan eviniz için kaliteli bir sistem elde saglayacaktir. Herhangi bir sirket soran AC degistirilmesi için baska bir yere bakmak, tek ya da rahatsiz edici hissettirdigi eger öyleyse, aradiginiz yanitlar verebilmek için mutlu olmali. Kendi tercihlerine bagli olarak, telefonla veya sahsen ya yanitlarini bulabilirsiniz.