yesil su isiticilari para ve çevreyi kurtaracak

Enerji fiyatlari yükselmeye ve küresel isinma tehdidi her zamankinden daha belirgin hale geldikçe enerji verimli sicak su sistemlerinin durumu hizli bir artis olmustur. Yesil su isiticilari günes enerjisi veya isi pompasi sistemi kaçip, elektrik veya gaz olabilir. Bunlar, ayni zamanda, bir ya da bir depo içeren olmadan çalisabilir. Yesil su isitici aslinda bu evde kullanim için su isitma ise üretilen sera gazi miktarini azaltmak için tasarlanmistir.

Tankless su isiticilari mevcut su isitma cihazinin en etkili biçimi olarak bazilari tarafindan ilan edilir. Onlar kullanilmadigi zaman sürekli çevreye isi kaybedebilir bir tank içermeyen olmasidir. Bu teknik olarak dogru olsa da, Avustralya Hükümeti tarafindan yapilan son çalismada tankless birimleri aslinda gerekli oldugu için sicak su temini için daha uzun sürer göstermistir. Ekstra zaman fazla su, kuraklik egilimli bölgelerde büyük bir sorun harcanan içinde istenen sicaklik sonuçlari elde etmek için gerekli. Bu nedenle, bir depo sistemi ile birimleri tercih edilir ve isi kaybi yeterli yalitim ile en aza indirilebilir.

Tankless su sistemleri istenilen sicaklik su isitmak için elektrik veya gaz kullanabilirsiniz. Elektrikli isiticilar satin almak ve yüklemek için daha ucuz olsa da, sera gazlarinin isletme maliyetleri ve üretim gazli isiticilar ile azdir.

Yesil elektrikli su isiticilari da gerekli degildir zaman sicak su depolayan entegre tanki sistemi olabilir. Bir tank ev için çok büyük oldugunda enerji en büyük kaybi olusur. Enerji asiri miktarda Bu sonuç olarak tank içindeki suyun sicakligi korumak için ve daha yüksek enerji faturalari yol açabilir.

Elektrik ve gaz su isiticilari verimli daha fazla enerji hale geliyor olsa da yine de yakit olmayan bir yenilenebilir kaynak güveniyor. Öte yandan Günes sicak su isiticilari yenilenebilir günes enerjisi tarafindan saglanan ve gerçekten yesil su isiticilari bulunmaktadir. Vardir Avustralya’da tesvikler ve günes sicak su isiticilari kurulumu tesvik etmek için Federal ve Eyalet hükümetleri edinilebilir indirimler simdi var. Birçok günes sicak su isiticilari her türlü hava kosullarinda sicak su saglamak için bir yedek elektrik eleman var dikkat etmek önemlidir.

Isi pompasi su isiticilari ayni zamanda bir su tankina bagli bir isi pompasi içeren, yesil olarak kabul edilir. Bu çevreleyen hava ve tank içindeki su isitmak kullanarak ters çizim isi bir klima gibi çalisir. Bu su isitmak için gereken zaman uzun süre çünkü oldukça düsük sicakliklarda çalisabilir, ancak genellikle entegre elektrik unsur vardir.

Yesil ve enerji tasarruflu su isiticilari simdi mevcut çok çesitli sera gazi üretimi ve artan enerji fiyatlarina tepki azaltmanin önemini göstermektedir.